سپتامبر 29 2004

نرروزتان مبارک

دسته: می نیمالadmin @ 1:33 ب.ظ

اينجا شيرينی می دن. روز نره


سپتامبر 29 2004

اسطوره ی خاتمی

دسته: سیاستadmin @ 7:36 ق.ظ

افراد نه چندان کم شماری را می شناسم که هرگز به خاتمی – و البته دیگر رقبایش – رای نداده اند؛ دور دوم و يآ حتا هر دو دوره. آشنایی با خلقیات ما ایرانیان، سبب می شود اين ادعا را از آنها انتظار داشته باشیم که این اقدام شان ناشی از درک درست از اوضاع سیاسی کشورشان بوده و …

فارغ از اینکه آیا چنین اقدامی اساسا درست بوده یا نه ترجیح می دهم چنین تدبیری را بیشتر تصادف تلقی کنم تا تصمیمی ناشی از یک پیش بینی کامل و همه جانبه از اوضاع چهار سال یا هشت سال آینده ی کشور. چنین پیشگویی هایی از هیچ کس بر نمی آید. تحلیل گران کارکشته هم گمانه زنی می کنند و تنها خطای شان می تواند کمتر از دیگران باشد. از هیچ سیاستمدار و جامعه شناسی هم انتظار نمی رود که هم اکنون پیش بینی چهارچند ساله کند و به ما بگوید تا در انتخابات آینده چه کنیم که به صلاح ما باشد – حتا اگر که بر سر مصلحت ها هم عقیده باشیم.

در این رابطه من ترجیح می دهم فعلا به معمای حل شده متکی باشم. به نظر من همچنان دفاع از دولت دوم خاتمی می تواند رفتار بسیار عقلانی برای محافظه کاران باشد. چون نیک بنگریم، اسطوره ی خاتمی هم بازگشایی می شود؛ و این کشنده ترین کاری است که با یک اسطوره می توان کرد.


سپتامبر 14 2004

Horizon

دسته: می نیمالadmin @ 8:37 ب.ظ

دارم به مفهوم افق برای ماهی فکر می کنم.


سپتامبر 10 2004

موسيقي از دريچه سيگنال ديجيتال، پياده سازي نرم افزار نوازنده

دسته: موسیقیadmin @ 7:07 ب.ظ

• عنوان مقاله: موسيقي از دريچه سيگنال ديجيتال، پياده سازي نرم افزار نوازنده
• زبان: فارسی
• نویسنده: نیما دارابی
• تاریخ انتشار: شهریور 1383
• عنوان کنفرانس: هفتمین کنفرانس دانشجویی مهندسی برق ایران – دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی (ISCEE2004)
• ضمایم: اسلاید نرم افزار نوازنده
• افتخارات:
 رتبه نخست مقالات گرایش مخابرات
 رتبه نخست مقالات سال آخر کارشناسی

• چکیده: اين مقاله شامل تئوري كلي طراحي و گزيده اي از پياده سازي نرم افزار نوازنده، با هدف اجراي قطعات موسيقي با سازهاي دلخواه،‌ تركيب آنها و اعمال جلوه هاي ويژه بر روي سيگنال هاي موسيقي است. نوازنده يك محيط كد نويسي است كه توانايي دريافت نت هاي موسيقي در قالب فايل متني به زبان ويژه خود و ذخيره آهنگ حاصل در فايل خروجي را دارد. موسيقيدان آشنا به برنامه نويسي با نوازنده مي تواند با تعيين ويژگي شكل موج چون زمان اوج و فرود، ضريب ميرايي، شكل پوش دامنه، ضرايب هارمونيك (شكل موج) و … جنس صداي هر سازي را شبيه سازي و نت وارده را با ساز دلخواه اجرا كرده و بشنود. امكانات رياضي، اعمال افكت روي آهنگ، تبديل يكنواخت صداي سازها و ايجاد ساز جديد را در اختيار مي گذارد؛ كاري كه نه در نرم افزارهاي موجود آناليز صوت ممكن است و نه بسته هاي نرم افزاري تك منظوره مورد استفاده موسيقيدانان. بسته نرم افزاري نوازنده هم اينك يك برنامه كاربردي آماده بهره برداري است.