اکتبر 20 2006

مالزی

دسته: علمیadmin @ 8:44 ب.ظ

مقاله ی جدیدمون به عنوان کاربرد الگوریتم ژنتیک با تکامل گروهی با استفاده از جستجوی محلی برای یافتن سطوح فیبوناتچی در قیمت های بازار سهام در در سومین کنفرانس بین المللی هوش مصنوعی در مهندسی و فن آوری (ICAIET2006) پذیرفته شد. دفتر استعدادهای درخشان شریف قرار بود هزینه های سفر به مالزی رو تأمین کنه اما ظاهرن قانون جدید به اون ها اجازه نمی ده که بیش از یک بار برای یک دانشجوی کارشناسی ارشد چنین هزینه ای رو متحمل بشن.


اکتبر 18 2006

پیکسل سرانه

دسته: سیاستadmin @ 1:49 ب.ظ
به یاد دارم که رییس جمهور منتخب در مصاحبه با حیدری گزارشگر ویژه ی اخبار پیش از مرحله ی دوم انتخابات گفت مشکل مسکن را در کشور چهارساله حل می کنیم؛ این شدنی است و ما می توانیم. با پایین کشیدن نرخ بهره ی بانکی صاحبان سرمایه های ریز و درشت به خرید ملک روی آوردند و چه دلیل دیگری درکار بود نمی دانم که قیمت مسکن در شهرهای بزرگ نزدیک به سه برابر شد. از حل مشکل مسکن که بگذریم به نظرم بزرگ ترین رشد شاخص های سرانه در این دوران، رشد پیکسل سرانه ی ایران در Google Earth باشد که صدها برابر شده!

پ.ن. اگر من بین ریزنمایی دوربین های ماهواره ای و انرژی هسته ای یه ربطی برقرار کنم، فکر می کنید کی خبر خوش این دستاورد جدید به امت می رسه؟


اکتبر 14 2006

سلام

دسته: می نیمالadmin @ 7:14 ب.ظ

سلام یک ضرب المثل خیلی مصطلحه.


اکتبر 14 2006

همستر

دسته: پراکندهadmin @ 10:42 ق.ظ
 امروز سر کار هم دستهام بوی ادرار می داد. 


اکتبر 10 2006

پلاکِ ۵۷

دسته: فرهنگphoto @ 6:34 ب.ظ

همدان - اسفند 1384

همدان هنوز شهری خوش ساخت و خوش نقشه است، اگر از زاغه هایی که در مناطق شمالی آن رو به گسترش اند چشم بپوشیم (بر خلاف تهران همدان در کوهپایه ی شمالی قرار دارد). این رویه چندان که قدیمی تر ها و بومی های منطقه می گویند پس از انقلاب ۵۷ آغاز شده است.