اکتبر 09 2012

هفته ی کمپین اسایهو۲۰۱۲

دسته: سیاست،فرهنگ،موسیقیadmin @ 9:10 ق.ظ


دوشنبه ی هفته ی پیش آغاز هفته ی کمپین سال ۲۰۱۲ موسسه ی س.ا.ی.ه (بخوانید اس آی هو) با این کنسرتی که پوستر بدترکیبش را من طراحی کردم رقم زده شد. در این کنسرت که با وجود این که در خلوت ترین روز هفته (دوشنبه) برگزار شده بود با استقبال زیادی از سوی دانشجویان روبرو شد، دو گروه موسیقی به صورت رایگان برنامه اجرا کردند. در طول هفته ی گذشته ما در سرتاسر دانشگاه های نروژ (و همچنین از طریق اینترنتی از همه ی دنیا) به جمع آوری امضا برای یک تومار پرداختیم (در صورت تمایل امضا کنید). این تومار که در نهایت به وزارت امور خارجه ی نروژ ارسال خواهد شد با هدف دریافت پذیرش تحصیلی و کمک هزینه برای سی نفر از دانشجویان زبده ای هست که در سرتاسر دنیا به خاطر فعالیت حقوق بشری شان از تحصیل معلق شده اند. در صورت موافقت دولت نروژ با این بودجه این دانشجو ها از بین کاندیداهای بسیاری انتخاب می شوند و واحد های درسی که پیشتر در کشور مبدا گذرانده اند از آنها پذیرفته شده و با گذراندن ادامه ی واحدها مدرک خود را در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد از دانشگاه مقصد در نروژ دریافت می کنند. در مرحله ی بعد هم برای معرفی کاندیداهای شایسته از ایران به همکاری جامعه ی مجازی ایرانی نیازمندیم تا حق کسانی که از ایران شایسته ی این پذیرش هستند پایمال نشود.


اکتبر 07 2012

دابل لاته

دسته: سیاستadmin @ 9:03 ب.ظ

این نوشته ی وب سایت ابولحسن بنی صدر در محکومیت کاریکاتور توهین آمیز به یوسف پیامبر از اساس ناامید کننده بود. کاریکاتور موهن دیگه یعنی چی؟ حالا باید به خاطر توهین به یوسف پیامبر هم غیرتی بشیم؟ یوسف هم یکی مثل نقی.

از اون طرف ملت سکولار با این همه ادعای روشنفکری شروع کردند انتقاد از مراجع که چرا به کیهان واکنش نشون نمی دن! اگر می خواید به رفتار حکومت اعتراض کنید با ادبیات خودتون و ارزش های خودتون این کار رو بکنید. اگر آزادی بیان برای شما ارزش است در خواست از مراجع برای برخورد با این کاریکاتور نقض غرض است. حالا جمهوری اسلامی یک بام و دو هوا است و دابل استاندارد دارد، قبول. شما چی؟ همون سینگل استاندارد رو داری؟