جولای 20 2013

شیزایمر

دسته: شخصیadmin @ 10:57 ب.ظ

امروز داشتم فکر می کردم توی ایران سال ۱۳۸۲ هست یا ۱۳۹۲. ۲ اش رو مطمئن بودم دهه اش یادم نبود. بعد یادم افتاد ۱۳۸۲ من ایران بودم پس حتمن ۱۳۹۲ هستیم. بعد فکر کردم ۱۳۸۲ من ایران بودم؟ شاید ۱۳۷۲ بود. آخرش با تاریخ تولدم تطبیق دادم فهمیدم ۱۳۹۲ هستیم. امروز این طوری بود. فردا بپرسی عین بلبل روز و ماهش رو هم می گم… در هر صورت ۱۳۹۲ تون مبارک


جولای 16 2013

همه می دانند

دسته: شعر،شوخیadmin @ 10:54 ب.ظ

آن کلاغی که پرید
از فراز سر ما
و فرو رفت در اندیشه ی آشفته ی ابری ولگرد
*‌ *‌ *
آن کلاغ
همانی که پریده بود
کلاغ ک*ن دریده بود…


جولای 09 2013

بیداری اسلامی

دسته: سیاستadmin @ 9:15 ق.ظ

زمستان عربى يك نموره بهارى شد دوباره. اگر چه انقلاب دوم مصر با اين دخالت ارتش در به زیر کشیدن اخوان المسلمین چندان دموكرات منشانه نبود اما بابت اين كه بزرگ ترين گرد هم آيى انسان ها در تاريخ بشر به اسم سكولار ها و بر ضد اسلام گرايان رقم خورد، روحانى مچكريم!


جولای 02 2013

بِلَست

دسته: پراکندهadmin @ 1:15 ب.ظ

گر حکم شود که مست گیرند / باید که توی بِلَست گیرند

و اما اگر باور نمی کنید بکنید که کشور نروژ هم برای خودش شحنه دارد. کار شحنه ها در اینجا «شنکه کنترل» به معنای نظارت بر عرضه مشروبات الکلی است. جریان از این قرار است که گویی بیش از یک سال پیش شحنگان وارد یکی از دیسکوهای معروف شهر تروندهایم به نام «بلست» می شوند و مردی را در حالت مستی بیش از اندازه مشاهده کرده و مراتب را به مافوق شان گزارش می کنند. اینجا بر اساس قانون فروشندگان مشروبات الکلی در بارها حق سرو کردن برای کسانی که بیش از اندازه مست به نظر می رسند را ندارند. همین طور فروش الکل بعد از ساعت ۳ (۲ در شهر تروندهایم) و قبل از ساعت ۱۰ صبح و نیز شرب خمر در اماکن عمومی مانند پارک ها و خیابان و هر جایی به جز حریم شخصی یا جاهایی که مجوز نوشیدن الکل وجود دارد غدقن است.

الان بار بلست بعد از بیش از یک سال کاغذ بازی و وکیل گرفتن در نهایت اعتراض اش بی نتیجه مانده و به جرم اجازه ادامه ی حضور دادن به آن مرد پاتیل محکوم شناخته شده و باید به مدت دو هفته پروانه ی الکلش لغو شود که به ادعای گردانندگان اش در این فصل به معنای ضرر میلیونی است.

یکی دیگر از کافه های معروف شهر تروندهایم (موسوم به کافه نیم) البته هنوز مجوز سرو الکل ندارد و ولی در صورتی که در آینده چنین اتفاقی (عدم امکان سرو الکل به مدت دو هفته) برای این کافه رخ دهد به معنای ضرر هنگفت یکی دو هزار کرونی برای این کافه خواهد بود