نوامبر 08 2010

ای دود، بیا تا غم فردا نخوریم

Category: سفرنامهadmin @ 4:51 ب.ظ

ای ول به وَلَت بَوَلی به وولَت
یولم به یلَت، یلم به یولَت
و لم یکن له کفواً احد

– دعای پیش از پرواز

چهارشبه که درست نخوابیدم. چهار شب پیش که نشسته بودم بر فراز اقیانوس اطلس توی هواپیما و در واقع روز بود چون خورشید دوازده ساعت به دنبال ما اومد. مگه میشد بخوابی؟ شب بعدش که رسیدم سان فرانسیسکو مهمونی بود و تا دیر نشستیم. پریشب ولی استرس گرفتم و بعدش هتل که بتونم تنها کار کنم. مجبور بودم مقاله ای رو از صفر بخونم که مال همکار مصری ام بود، ولی به بنده خدا ویزای امریکا به موقع ندادند و من دیروز به جاش ارائه کردم. دوازده صفحه فرمول مزخرف. دیشب هم بعد از ارائه نتونستم بخوابم، چون مجبور بودم مست برم بیرون از این بار به اون بار شامورتی کنم.

امروز با این حقیقت مواجه شدم که انگار من خودم دو تا مقاله ی دیگه دارم که در یک روز باید ارائه کنم. یادم افتاد که پوستری که قرار بوده از نروژ آماده بشه و پرینت بشه رو هنوز درست نکردم و کمتر از یک روز وقت باقیه. پس چی رو ارائه کنم؟ مگه نه؟ برای همین نشستم و درست اش کردم و خیالم راحت شد. ولی ناگهان با این پرسش مهم تر رو به رو شدم که حالا این پوستر یک متر در دو متری رو نصفه شبی کجا پرینت کنم. که یکی از دوستان خوشبختانه آدرس یک فدکس شبانه روزی رو داد در همین شهر. و گر نه خیلی بد می شد. پرینت که کردم یک نفس راحتی کشیدم.

برای همین مجبور شدم با بچه ها برم از این بار به اون بار دوباره که دوباره ساعت سه صبح وقتی شهر تعطیل شد یادم افتاد که مقاله ی دوم ام اسلایدهاش ناقصه و مال سه ماه پیشه. برای همین بعد از اینکه کمی ریلکس کردم چون استرس برام خوب نیست، از اول نشستم درست اش کردم و الان که تموم شده و می خوام بخوابم دیگه صبح شده مجبورم برم سالن کنفرانس و صبح یکی اش رو ارائه کنم.

بعد از ظهر هم نمی شه برگردم چون باید اون یکی اش رو ارائه کنم. و بعد از کنفرانس هم معلوم نیست بشه برگردم و بخوابم چون یه چیزی حتمن پیش می آد که مجبورم از این دیسکو برم به اون بار.

پس نوشت. هر سه تا ارائه عالی برگزار شد. ولی اما که شب اش وسط مهمونی عین جنازه افتادم. میان پرنیان غنوده بودم که با کاردک از روی مبل طرف جمع آوری ام کردند.

۱ پیام برای “ای دود، بیا تا غم فردا نخوریم”

 1. حاج داوود می گوید:

  سلام برادر.
  صبح زیبای پاییزی تون به خیر و شادی

  ——-

  حاج داوود
  این ور دنیا شبه

پیام بگذارید: