اکتبر 15 2016

میس پرشیا و سوتین طلا

Category: فرهنگadmin @ 2:09 ب.ظ

نمی دونم چند تا بِرَند از این مسابقاتِ ملکه ی زیبایی و دختر شایسته و بانوی فلان و میس یونیورس در جهان هست. هر چی هم که هست بدون شک همه اش پر از پارتی بازیه و ایران و خارج نداره.

ولی وضعِ «میس ایران» دیگه بدتر هم هست.

نه این که مملکت ما حجاب زورکی اومده و چهل میلیون نفر بانوان داخل ایران حداکثر می تونن مسابقه ی رمضانی بانوی بهشتی رو شرکت کنند، این اقلیتی که اومدن خارج دیگه تو این جور مسابقات برای خودشون جولونی می دن. حالا توی خارج در هر روستایی که یه دونه از اینها برگزار شده یک ایرانی هم پیدا شده که دختر قدسی خانوم رو به رقابت های زیبایی معرفی کرده. ایشون هم که ماشالا از بقیه ی دخترهایی که در جریان این مسابقه بودن یک «سر و گردن خوشگل تر» بوده بلاخره یه سالی برنده شده و عنوان ملکه ی زیبایی پرشیا رو از آن خودش کرده.

تا قبل از این که فیس بوکم رو پاکسازی کنم پنج شیش تا از این ملکه های زیبایی کشورمون فقط توی لیست من بودن. احتمالن باید هزاران نفر از اینها باشن كه در اقصا نقاطِ جهان نوار از خودشون آویزون کردن به عنوان میس پرشیا یا هر چیزی.

یعنی منی که نه عکاس فشن هستم، نه باشگاه بدنسازی می رم، نه سلبریتی تلویزیون ام، نه تو این جاها رام دادن تا حالا همین طوری گذری با چند تا میس یونیورسِ ایرانی آشنا شدم. یکی دو تاشون بر و رویی داشتند که محض صداقت نگه داشتم (که اگر اینجا رو می خونن ناراحت نشن خدای نکرده، نمی خوام سانسور کنم از کسی). بقیه رو یادمه پاک کردم چون طرف دافِ‌ متوسط هم نبود. حالا زیبایی نسبیه و چه حکمتی بوده که این طرف پیروز شده در اون مسابقه چیز عجیبی نیست، چون یه عده مثل خودش نامزد شدن احتمالن. بیشتر باید دید فامیلِ اون طرف چه طور و از کجا به ذهن اش رسیده که بین این همه دخترِ توی فامیل، پریوش جون دختر قدسی خانوم رو نامزد کنه. این سوال بزرگ تریه.

حالا به نظرِ شما اگر کسی بخواد ملکه ی زیبایی ایران باشه نباید در یک معیارهایی حداقل جزو تاپ ۱۰۰۰ باشه؟ یعنی بگیم در اون رده ی سنی قابل شرکت کردن، مثلن هزار تا از اینها هست. یا حداقل نباید جزو یک میلیون نفرِ برتر باشه؟ یا اصلن بی خیال. نه دیگه اون قدر خفن. باید از بغل دستی اش خوشگل تر باشه یا نه؟؟

حالا خواستم بگم همه چی همینه.

خودم اول از همه که شاه میگوی سوت ایران شدم و سوتینِ طلایی مسابقات رو به خودم اختصاص دادم که هنوز توی سی وی ام می نویسم.

اگر هم کسی اسمش قُدسی یا پریوش بود دلخور نشه. اسم جنبه ی تزیینی داره. اگرم ملکه ی زیبایی ای ميس يونيورسى کسی رنجید سوتینِ طلام مال اون.

پیام بگذارید: